Obserwatorzy

piątek, 7 grudnia 2012

WAMPIRY: WYGLĄD I INNE CECHY FIZYCZNE

Czas na coś dla fanów Zmierzchu
Dziś opracujemy WAMPIRYZM W ZMIERZCHU część |
Rozpoczynamy rozdział WAMPIRY : WYGLĄD I CECHY FIZYCZNE.
więc zaczynam :
WYGLĄD I CECHY FIZYCZNE

W świecie "Zmierzchy" wszystkie wampiry kiedyś były ludźmi. Jako wampiry zachowały podobieństwo do swojej ludzkiej postaci, a jedynie dostrzegalne różnice to: niezmienna bladość skóry, zmiana koloru oczu oraz niespotykana wręcz uroda.


REAKCJA NA SŁOŃCE:

Bezpośrednio na słońcu różnica między wampirami a ludźmi staje się widoczna na pierwszy rzut oka. Błona 
komórkowa u wampirów nie jest tak miękka ani przepuszczalna jak u ludzi. Ma właściwości krystaliczne, 
dzięki czemu skóra wampirów reaguje na promienie niczym pryzmat - zaczyna błyszczeć.


URODA:

To kryształowa skóra sprawia, że wszystkie wampiry są nieludzko piękne. Jej doskonała gładkość, połysk, a nawet koloryt stwarzają iluzje nieskazitelnej twarzy. Ich skóra inaczej niż skóra ludzka reaguje na światło - tworzy efekt kątowy, który z kolei potęguje wrażenie piękna. Twarde jak skała wampirze ciało wygląda na wspaniale umięśnione, dzięki czemu każdy człowiek po przemianie w wampira wydaje się nieco szczuplejszy. Wampiry, podobnie jak ludzie, uważają piękno za pociągające. Kiedy wybierają człowieka do przemiany, kierują się pięknem twarzy i ciała.


BLADOŚĆ:

Blada skóra wampirów to efekt działania jadu podczas przemian . Jad wypłukuje cały pigment ze skóry i zmienia ją w niezniszczalną wampirzą formę. Niezależnie od pochodzenia etnicznego człowieka jego skóra po przemianie w wampira zawsze będzie wyjątkowo blada. Odcienie skóry poszczególnych wampirów mogą  się nieznacznie różnić, ale jej bladość jest cechą uniwersalną. wszystkie formy pigmentacji na skórze - piegi, pieprzyki, myszki, znamiona, przebarwienia, blizny, i tatuaże - znikają przy transformacji.


KOLOR OCZU:
  
Choć wszystkie wampiry bez wyjątku mają bladą karnacje, kolor ich oczu,w pewnych granicach, może być różny. Głodny wampir po kilku tygodniach ma tęczówki czarne jak węgiel. Wampir, który niedawno się pożywił, ma oczy koloru szkarłatnego, jeśli pił ludzką krew, lub bursztynowego, jeśli pił krew zwierzęcia. Niedawno  przemienione wampiry mają  jaskrawo- czerwone oczy, niezależnie od diety. Mona to zamaskować za pomocą soczewek kontaktowych, ale substancja nawilżająca oczy wampirów szybko je niszczy. Jedna para wystarczy na zaledwie kilka godzin. Wszystkie wampiry mają podkrążone oczy. Te ciemne obwódki, podobnie jak zmieniające się tęczówki, są oznaką pragnienia. Jeśli wampir przez dłuższy czas pości, robią się coraz ciemniejsze.

ZĘBY:

Wampirze zęby na pierwszy rzut oka wyglądają jak ludzkie, a kły nie są dłuższe czasami bardziej szpiczaste niż u ludzi. Zęby wampirów nie łamią się jednak i maj a krawędzie ostre niczym brzytwa. Są poza tym twarde, że mogą przeciąć właściwie wszystko - nawet skórę innego wampira 


RUCH: 

Mniej widoczna cechą wampirów jest skłonność do zastygania bezruchu. W przeciwieństwie do ludzi, którymi niewygodnie jest wytrzymać przez dłuższy czas w jednej pozycji, wampiry najlepiej czują się kiedy mogą się nie ruszać. Najczęstszą reakcją wampira na stres jest znieruchomienie. 
           Wampiry oddychają odruchowo, podobnie jak ludzie, ale nie potrzebują tlenu. Mogą widomie przestać oddychać na dowolnie długi czas, ale czują się wtedy nieswojo. Wampiry bowiem, tak jak wiele drapieżnych zwierząt, polegają przede wszystkim na zmysł le powonienia. Dlatego wolą oddychać - gdy nie oddychają nie czują zapachów.


PETRYFIKACJA:

Niektóre bardzo stare wampiry wyraźnie różnią się wyglądem od pozostałych. Po tysiącach lat częstego zastygania w bezruchu kurz na ich skórze - pod wpływem substancji podobnych do jad, nawilżających oczy i ich skórę - ulega petryfikacji . Skóra wampira zaczyna się robić cieka i przezroczysta jak błona cebuli, lecz pozostaje niezmiennie wytrzymała. Oczy zaczyna pokrywać mleczna błona, a tęczówki wydają się różowe, lecz te procesy w żaden sposób nie osłabiają wzroku wampira.


PŁYNY:
Organizm wampira wytwarza wile płynów na bazie jadu, które pod względem  funkcji przypominają płyny ludzkiego ciała.  Jadowity jest tylko przypominający ślinę płyn w ustach wampirów. Podobny do tego jadu płyn nawilża twarde komórki skóry i uniemożliwia ruch. Jeszcze inny nawilża oczy wampirów nie wytwarzają jednak, łez które chronią oko przez drobne ciała obce, ponieważ takie drobiny nie są groźne dla gałek ocznych wampira. W całym organizmie wampira rożne płyny podtrzymują niezbędne funkcje życiowe. Warto jednak wspomnieć, że w wampirzy ciele nie ma układu krążenia. 


ZMIANY FIZYCZNE:
Kiedy rozpoczyna się przemiana, ciało przestaje się zmieniać. Wampiry nie starzeją się, nie rosną ani nie tyją. W ich ciałach nie zachodzą żadne zmiany fizyczne, łącznie z utartą  przytomności (wampiry nigdy nie śpią). Nie rosną im włosy i paznokcie. Włosy nie zmieniają koloru. 

Cytaty: 
"Byłam w szoku. Chociaż 
nie odrywałam od 
Edwarda wzroku przez
całe popołudnie, za nic nie
mogłam się przyzwyczaić.
Rano jego skóra była jak  
zwykle mlecznobiała,
odrobinę tylko zaróżowiona
po trudach wczorajszego
polowania. Teraz, w słońcu,
nie, nie lśniła po prostu
się iskrzyła. Jakby jej 
powierzchnię przyozdobiono
 milionami mikroskopijnych
brylancików".
Bella (zmierzch, rozdział13)

"Choć wampiry są starsze 
i kojarzą się ze śmiercią, są również
pociągające. Mogą być piękne, mogą być 
eleganckie; mają cechy o których wszyscy 
marzymy: wieczną młodość, siłę i inteligencje.
Ich dwoista natura sprawia, ze trudno im się
oprzeć". Stephanie
 

 

To by było na koniec części pierwszej o wampiryzmie w Zmierzchu.
Następna część i dziękuję wam, że czytacie mojego bloga czekam na wasze komentarze.
XoXo Wiktoria

1 komentarz:

Olisiaaa pisze...

Faaajne... Cały czas szukałam czegoś tego typu. Kocham "Zmierzch" ♡♡♡